Ana içeriğe atla

Eylül un ilk oyuncakları ☺

Herkese merhaba ☺ Bugün eylül e ilk aldigimiz oyuncaklardan ve hangilerini sevip hangilerini sevmediginden bahsedeceğim. Hamilelik donemimde hasan la bir anlaşma yapmıştık. Öyle fazla oyuncak almayacaktik. Bende ciddi ciddi böyle düşünüyordum. Hatta hiç mağazaya gidip ay şunu kizimiza alalım oynar beğenir olayları olmadı bende. Sonra eylül doğdu. Ben 360 derece döndüm. Ne görsem alma isteği oluştu içimde. Hatta hasan da bile benim kadar olmasa da var bu olay. Kendime bişey bakmaya çıkıyorum bi bakmisim elimde bir oyuncak çıkıyorum mağazadan. Yani içimdeki özenci yikamadim ve cok abartı olmasa da aldık baya oyuncak. 2 aylıkken ilk oyuncagini aldık. Diş kasima ve küçük cingiraklardan oluşan oyuncağı  e bebekten almistik ama eylül pek ilgilenmedi. Bundan sonra çorap sokugu gibi geldi baya oyuncak aldık. Şimdi size gercekten ilgisini ceken butun oyuncaklarin resimlerini ekliyorum. Umarım işinize yarar.

Kuleler baya ilgimizi çekti ben yapıyorum o yıkıyor ☺ markası dede ve fiyatı 8 buçuk tl.

Bunu da o yıkıyor ben yapıyorum renklerini tek tek sayarak dizmem çok hoşuna gidiyor arada taklidimi yaptığı da dogrudur😀 chicco fiyati 39 tl.

Bu en çok. Sevdiği oyuncaklardan heryerde götürürüz çantamdadir dışarı çıkarken.  Hem dişlerini kasiyo hem yumuşak kafasına falan vurma derdi olmuyo. Ozellikle Tavsiye edeceğim ürünlerden biri. Fisher price ve fiyatı 20 tl.

Kitap aynı zamanda dış kasiyici. Içinde renkli resimler var. Bazen birlikte onlara bakıyoruz bazen disimizi kasiyoruz. E bebekten 7 buçuk tl. Zeka kağıtları normalde baya pahalı bir ürün. Ben netten çıktısını aldım daha mantıklı oldu.

     Çingirakli bileklik ve çoraplar. Bunlarda eller ayaklar oynadık ca ses çıkardığı icin özellikle yeni hareketlenmeye başladığı zamanlarda baya dikkatini çekti. Sozzy marka 20 tl.
Bu cingiraklarin hepsini çok seviyor. Kırmızılı olan bebedor,kurbağa şeklinde olan Sozzy,  diğer ikisi a 101 den alındı.  Ilk ikisi hediye fiyatını bilmiyorum. A 101 den aldiklarimin birde üçüncüsü var ama onu bulamıyorum bi yerde unuttuk heralde ucu 5 tl.
Ayrıca şu an küçük renkli toplar ve eva oyun matında çok zaman geçiriyor. Oyun halısı da baya sevdiğimiz bir aktiviteydi. Ama bunlardan başka postlarda bahsettigim ikisinin tekrar yazmak istemedim.☺


Bunlar şu an ilgisini çeken oyuncaklar. Okuduğunuz için teşekkür ederim iyi akşamlar ☺

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Farmasi bebek şampuanı yorumlarım

Herkese merhaba 🙋  bir süredir Eylül için, sevdiğim bir kardesimden hediye gelen Farmasi bebek şampuanını kullanıyorum. Sizlere de yorumlarımı yazma zamanı geldi diye düşünüyorum ☺ Öncelikle şampuan hakkında biraz bilgi vereyim. Sabun içermiyor ve bebitolarin hem saçlarını hem vücudunu kurutmadan temizlemeyi vaat ediyor. Icerigindeki doğal zeytinyağı ile nemlendiriyor. Tabi ki göz yakmayan bir formülle geliştirilmiş. Cilt pH ı ile uyumlu. Paraben veya alkol içermiyor. Bebeğimiz için kullanabildigimiz gibi kendimiz içinde kullanabileceğimiz bir  ürün. Ben denemedim, hasan  niye bilmiyorum ama denemis😀 ve cok sevmiş. Yumuşacık yapıyormuş saçları.

Eylul de gördüğüm kadarıyla gerçekten cildini kurutmuyor. Benim gibi kızimda çok kuru bir cilde sahip. Bazen vücudunun çeşitli bölgelerinde egzama tarzı döküntüler oluşabiliyor. Bu ürünü kullanmadan önce hep uni baby kullandım ve ondan da çok memnundum. Ama bu üründe de hiç dökülme olmadı ve bu da beni çok cezbetti. Yumuşacık oluyor hem saçla…

Hamilelikte bobrek büyümesi

Herkese merhaba 🙋  bugün biraz bilgilendirici bir yazı yazmak istedim. Şayet kendi başıma gelen bu olayı sizlere ayrıntılı anlatmak istiyorum. O dönemde çok arastirma yapmış ama yaşayan birinin ayrıntılı bir yazısını bulamamistim. Umarım ben yardimci olabilirim birilerine .

Hamileliğimin 28. Haftasinda rutin bir doktor kontrolune gittim. Doktorum birde bobreklerine bakalım ultrasonla ne alemdeler dedi. O güne kadar hiçbir ağrı yasamamis olmama rağmen doktor bobregimin çok fazla büyüme yaptığını söyledi.  Yani bu büyüme olayı 3 seviyede oluyormus ve benim 2.seviyedeymis. Doğuma da daha uzun süre olduğu için ilerleme riski varmış. Doktorum üroloji ye yönlendirdi, gittik. Devlet hastanesindeki doktor bobrek te ciddi bir büyüme olduğunu stent takılması gerektigini işte takilmazsa doğumdan sonra bobregi kaybetme riski olduğunu falan söyledi. Ee ne yapılması gerekiyorsa yapalım dedik. Hamile olduğum için sorumluluk alamayacagini söyledi. Hangi doktora gitsek aynı cevap. Sonunda mecburen öz…

Oyun halısı gerekli mi ?

Herkese merhaba sevgili okuyanlar ☺ iyi bir hafta gecirmenizi dilerim ☺
Bugün oyun halısı konusunda birseyler paylaşacağım. Öncelikle oyun halısı gerekli mi ? Evet Gerekli. Bebeğin ilgisini çeken oyuncaklar ve renkler sayesinde bebek orda biraz oyalaniyor ve biz anneler bu arada dinlenebiliyoruz. Bebeği sağa sola dönmeye teşvik ediyor. Tepesinde sallanan oyuncakları tutmaya çalışan bebek neden sonuç ilişkisini öğreniyor bunu tutup çekersem bana doğru gelir gibi. Bazı oyun halıları daha fazla ayrntilara sahip. Mesela üzerinde farklı dokular olan parçalar eklenmiş bebek bunlara dokunarak farklı dokuları kesfediyor. Ses çıkaran ya da alt tarafında  piyano olanlar var bebek oraya vurunca ses çıkacağını kesfediyor vs vs...

Bazen yere bir battaniye serip eline iki oyuncak verseniz de duruyor bebek milleti. Ama bu süre kısıtlı. Yani ben eylül kiz üzerinden konusuyorum. Bi koydugum yerde en fazla onbeş dakika oyalanir. Bende bunun için evin bi köşesine oyun halısı bi köşesine battaniye sermis…